• Didžioji g. 40/2-4 | +37067097601

Didysis kanjonas yra spalvingas, kvapą gniaužiantis stačių šlaitų tarpeklis Arizonos valstijoje, JAV. Didžioji tarpeklio užimamo ploto dalis priklauso Didžiojo kanjono nacionalinio parko teritorijai. Tarpeklį išgraužė Kolorado upė bei jos intakai per daugiau kaip 6 milijonus metų. Kanjono gylis – apie 1600-2000 m, o ilgis 446 km, kai tuo tarpu plotis kinta nuo 6,4 iki 29 km.

Priešistoriniais laikais Didžiojo kanjono apylinkėse gyveno indėnai, kurie statydavosi gyvenvietes pačiame tarpeklyje bei jo urvuose. Manoma, kad pirmasis Didįjį Kanjoną išvydęs europietis buvo García López de Cárdenas, lankęsis čia 1540 m.

Didysis kanjonas buvo beveik nežinomas iki laikotarpio po JAV pilietinio karo. Pirmoji ekskursija buvo atlikta 1869 m. vienarankio majoro John Wesley Powell, kuris kartu su kitais devyniais vyrais keliavo mažomis medinėmis valtimis, tačiau ne visi kelionę baigė sėkmingai - išliko gyvi tik šeši.

Kanjoną galima apžiūrėti pėsčiomis, keliaujant arkliais ar malūnsparniu. Visose ekskursijose Jus lydės gidai. Svarbu pasirinkti norimą keliavimo būdą, nes Kanjono vaizdai skiriasi iš viršaus, apačios ir visos dienos metu, ypač kai teka ar leidžiasi saulė.