• Didžioji g. 40/2-4 | +37067097601

Nepraleiskite galimybės stebėti pilkuosius banginius Meksikoje, Cabo San Lucas kurorte. 

Pilkieji banginiai – banginių (Cetacea) šeima, kurioje vienintelė rūšis – pilkasis banginis (lot. Eschrichtius robustus). Jų ilgis iki 15 m, svoris – 14-35 tonos. Banginiai maitinasi planktonu ir skleidžia įvairius garsus: kriuksi, tarška, aimanuoja ir vaitoja. Jiems būdinga „šnipinėti": priplaukę prie jactos iškiša galvą virš vandens. Banginiai paplitę Ramiajame vandenyne, laikosi arti pakrančių, tad jų stebėjimui nereikia leistis tolimai kelionei į vandenyną. Pilkieji banginiai kasmet nukeliauja iki 20 tūkst. km (toliausiai už bet kokį kitą žinduolį).

Įdomūs faktai:

  • Suaugęs pilkasis banginis gali užaugti iki 15 metrų ilgio ir sverti iki 35 tonų. Vienas banginis prilygsta 5 Afrikos drambliams.
  • Ką tik gimę banginiukai būna 5m ilgio ir sveria apie 900kg. Vienas banginiukas lygus 10-iai ką tik gimusių drambliukų.
  • Pilkieji banginiai neturi dantų. Jie košia maistą.
  • Kai kurie pilkieji banginiai visai nesuka galvos dėl grįžimo į Arktį. Migruodami, dažnai jie tiesiog užsibūna visą vasarą Atlanto vandenyne, kuris jiems tarsi nesibaigiantis gėrybių bufetas.
  • Apie 100 šių vasarotojų vieši Kalifornijos pakrantėje, Meksikoje.
  • Jauniklių motinos yra aršios jų saugotojos. Jos vaikus saugo savo dideliu pilvu nuo kitų plėšrių banginių rūšių. Taip pat labai nemėgsta kai žmonės stengiasi mažylius paliesti.
  • "Draugiškieji" pilkieji banginiai pritraukia šimtus turistų kiekvienais metais San Ignacio lagūnoje, Meksikos įlankoje. Jie čia atplaukia veistis.

Kelionės programa: 

1 diena.

Skrydis Vilnius - Europos miestas - San Jose Cabo. 

2 diena.

Atvykus į Cabo San Lucas, po skrydžio galėsite pailsėti viešbutyje. O kas nerimsta ir nori pradėti tyrinėti miestą, būtent tai galės ir padaryti individualiai.

3 diena.

Po pusryčių keliausite į Cabo San Lucas uostą, iš kurio laivu plauksite į Ramųjį vandenyną. Po pusvalandžio jau pradėsite pastebėti didžiųjų žinduolių uodegas, o netrukus ir pamatysite įspūdingus pilkuosius banginius visu grožiu. Šie nuostabūs sutvėrimai su šeimos nariais ir jaunikliais paprastai žaidžia šalia laivo arba labai nedideliu atstumu Cortez jūroje. Galėsite taip pat pasimėgauti saule ir šiltu vandeniu.

4 diena.

Pusryčiai, išvykimas iš viešbučio ir Cabo San Lucas ekskursija po miestą. Gidas papasakos apie jo istoriją, tradicijas ir kultūrą. Po ekskursijos prasidės smagiausia dienos pramoga - safari. Pasimėgaukite mišku pėsčiomis, pastudijuokite vietinę florą ir fauną. Paskanaukite vietinėje meksikietiškoje virtuvėje, paragaukite tekilos, pajodinėkite kupranugariu. Po pietų aplankysite privačią rančą su puikiu paplūdimiu.

5 diena.

Pusryčiai. Išvykimas iš viešbučio, kelionė į šiaurę palei Ramiojo vandenyno pakrantę. Grožėkitės panoraminiais vaizdais ir pasiklausykite istorinių faktų apie Žemutinę Kaliforniją, čiabuvius ir kolonizaciją. Atvykimas į Todos Santos - nuostabų kolonijinį miestą Žemutinėje Kalifornijoje. Ekskursija po miestą, laisvas laikas pirkiniams.

6 diena.

Pusryčiai. Vykimas namo arba pasirinktinai: poilsis, kelionės kitose Meksikos srityse.

Kelionės