• Didžioji g. 40/2-4 | +37067097601

Labiau nei bet kuri kita vieta Sicilijoje, Sirakūzai yra nesenstančio grožio miestas. Senovės Graikijos griuvėsiai kiekvieną dieną prabunda iš po sodrių citrusinių vaismedžių. Kavinių staliukai išsilieja ir apkabina baroko aikštes, o  viduramžių eismo juostos veda žemyn link mėlynos jūros. Tačiau kad ir koks gražus šis miestas bebūtų, tai nėra muziejinis eksponatas - gyvenimas čia verda jau 3000 metų, tai pastebėsite iš triukšmingo eismo ir turgaviečių.

Dabar sunku įsivaizduoti, bet klestėjimo laikotarpiu Sirakūzai buvo didžiausias miestas senovės pasaulyje, didesnis net už Atėnus ir Korintą. Miestas buvo įkurtas Korinto kolonistų, kurie išsilaipino Ortigijos saloje 734m. pr. Kr. ir pastatė "žemyną" per 4 metus. Sirakūzai greitai suklestėjo, augo ir tapo turtingu komerciniu miestu ir pagrindine regiono tvirtove. Pergalė prieš kartaginiečius Himeros mūšyje 480 pr. Kr., miesto gyventojams nutiesė kelią į aukso amžių, kurio metu menas ir kultūra klestėjo. Amžiaus intelektualai suplūdo į Sirakūzus, augino sudėtingą miesto kultūrą, kuri tapo pamatais ir pagimdė graikų komedijos teatrą.

Sirakūzų nepriklausomybė staiga baigėsi 211 pr. Kr. pab., kai į salą užplūdo romėnai, pažeidė išradingai Archimedo suplanuotus miesto įtvirtinimus, ir užvaldė miestą. Valdant romėnams Sirakūzai išliko Sicilijos sostine, bet miesto šlovės dienos buvo praeityje, prasidėjo nuosmukis. Miestas taip pat trumpai buvo Bizantijos imperijos sostine, bet Saracėnai 878 m. pavertė vietovę paprastu provincijos miesteliu. Gyventojų kiekis sumažėjo drastiškai. Prasidėjo badas, maras, žemės drebėjimai, kurie lydėjo Sirakūzus ištisus 800 m.

Po 1693 m. Val di Noto žemės drebėjimo, buvo pradėtas pasiruošimas Sirakūzų miesto rekonstrukcijai, o po Italijos suvienijimo 1865 m., miestelis vėl pradėjo plėstis ir tai truko net iki pokario metų.

Kviečiame aplankyti šį miestą, patyrinėti miesto katedrą, bažnytėles, griuvėsių liekanas, Aretūzos fontaną. Rekomenduojame užsukti į vietines kavines paskanauti tradicinių patiekalų ir vynų.

 

Kelionės