• Didžioji g. 40/2-4 | +37067097601

Balio sala yra tik nedidelis žemės lopinėlis vienos didžiausių pasaulio valstybių – Indonezijos – žemėlapyje. Dažniausiai ji pritraukia “laukinio” turizmo gerbėjus, nuotykių ieškotojus. Balis vadinamas įvairiausiais vardais – tūkstančio dievų, tūkstančio šventyklų, meilės sala arba tiesiog rojumi. Kiekvienas atvykėlis iš karto suvokia, jog pakliuvo į “kitokio” pasaulio erdvę: ypatingos,- kitokios gamtos, kultūros, gyvenimo būdo. Gali visa tai tyrinėti, stebėtis, grožėtis ir ilsėtis.

Tai vienintelė salelė didžiausioje musulmoniškoje valstybėje, išlaikiusi induizmo ir budizmo kultūras. Jos tarsi nepalietė nei nuo XVI a. ją supanti islamiškoji kultūra, nei tris šimtmečius trukęs olandų viešpatavimas, nei turizmo bumas, prasidėjęs čia septintajame dešimtmetyje.

Viskas čia paklūsta senosioms tradicijoms: baliečių būstai, primenantys šventyklas, kuriuose ne tik gyvenama, bet ir meldžiamasi, aukojama dievams, bei saugomos urnos su artimųjų palaikais. Jų apranga – tradiciniai sijonai sargonai. Viskas yra puošnu: šventės, laidojimo apeigos, verslai ir gyvenimo būdas. Baliečiai neslepia nuo pašaliečių savo papročių ir ritualų.

Apsilankykite unikaliose Balio vietose – vėsaus vandens telkiniuose šiaurinėje dalyje, pasigrožėkite kriokliais; salos aukštikalnėse apsilankykite spalvinguose turgeliuose, kuriuose apstu vaisių, daržovių, gėlių. Ypač akį traukia laukinės orchidėjos ir rožės, čiulba įvairiausi paukščiai; pamatykite šventyklas – nuostabias kultūros ir dvasingumo vietas. 

Poilsiaujant Balio saloje rekomenduotume nuvykti į Ubud miestą (galbūt paskutinėmis dienomis su 2 nakvynėmis arba pakeliauti savo malonumui). Ubud miestelyje – tiek daug senosios kultūros, papročių, tradicijų, religijos, kad atrodo neįtikėtina, jog tai apskritai įmanoma gausiai vakariečių lankomoje saloje. Ubud miestas - tarsi šventykla,- tai vienas gražiausių ir jaukiausių miestelių. Meno galerijos, rankdarbių parduotuvėlės, autentiškų rūbų boutique’ai, muziejai, šventyklos. O kur dar tradicinių šokių pasirodymai, indonezietiško maisto gamybos mokyklos, juvelyrikos kursai. Visas miestas dvelkia smilkalais, uždegtais tarp gėlių. Vienas pagrindinių lankomų objektų Ubud mieste – šventas beždžionių miškas ir jame esančios trys šventyklos. Ubud beždžionių miške pastarųjų gyvena nei daug, nei mažai – apie 600 makakų. Baliečių kultūroje šie gyvūnai yra labai gerbiami. Nuo senų senovės jie nuolat minimi įvairiose sakmėse.

Svečiuodamiesi Ubudo miestelyje, patariame pasigrožėti Balio salos šokiais. Be galo įdomūs Legong - Barong Waksirsa šokiai, kuomet skambant tradicinėms dainoms puošniais kostiumais pasipuošę atlikėjai demonstruoja dailius cheorografinius judesius. Įspūdingos ir Kecak ugnies ir transo šokių ir muzikos dramos, kur pagrindiniai atlikėjai - vyrai. Pasirodyme “Kecak” dalyvauja daugiau kaip šimtas atlikėjų. Ypatingas jis tuo, kad beveik visi dalyviai pusantros valandos dainavo a cappella, savo balsais pakeisdami muziką. Tai tradicinis transo šokis, seniau šoktas bendruomenėse siekiant atbaidyti piktąsias dvasias ir apsaugoti gentį nuo epidemijų.

Rekomenduojame nuvykti iki žymiųjų Ubudo ir Tegallalang ryžių terasų, kur, gerdami gaivinantį tropinį gėrimą ar puodelį popiečio kavos, galėsite žavėtis užburiančiu vaizdu.

Gamtos mylėtojus ypač sužavės Gunung Agung ugnikalnis - aukščiausia salos vieta. Įdomu pamatyti ir Tukad Unda užtvanką, kuri atrodo tarsi krioklys. Ši vieta ypač mėgstama fotografų ir išdykaujančių vaikų.

Jei norėtumėte ypatingos relaksacijos bei atgaivos, pasinaudokite Balio spa paslaugomis, kuomet Jums bus atliekami masažai bei kitos procedūros naudojant tik natūralius ir sveikatai naudingus ingredientus, tokius kaip: imbierą, cinamoną, kokosų aliejų ar simbolinės Balio gėlės - plumerijos (vietinių vadinamos "frangipani") ekstraktą.

Geriausia vykti: Nuo Lapkričio iki Lapkričio
Kaina be skrydžio 3 480 Eur
Rekomenduojama trukmė 9 nakvynės
Skrydžio trukmė Apie 26 val.
Yra įvairių skrydžių galimybių, kviečiame pasiteirauti.

Kitaip, negu pagrindinėje Indonezijos dalyje, kur vyrauja Islamas, Balio saloje dauguma išpažįsta Javajietišką induizmą, o tai reiškia, kad šioje nuostabioje pasaulio vietoje dominuoja harmonija, dėkingumas, dosnumas ir bendra orientacija į visos visuomenės gerovę. Neįkainojamas šiais laikais įgimtas masinis gerumas vienas kitam - štai kas labiausiai nustebino mus Balio saloje. Aš asmeniškai, nemaniau, kad taip iš viso būna :)
Be abejo, Balis - geriausia vieta medaus mėnesiui - įspūdinga gamta, nuolatinė 35 laipsnių temperatūra, personalo ir gidų paslaugumas, įvairių pažintinių nuotykių pasiūlymai - viskas paliko šiltus ir pakylėtus jausmus.

Apie paslaugumą - Balis gyvena iš turizmo, todėl turi labai gilias svetingumo tradicijas. Taip, arbatpinigiai, kaip visada, veikia, tačiau mes nustebome susigrąžinę paliktą viešbutyje sužadėtuvių žiedą! Galėjome ir nemokamai... tačiau mielai padėkojome sąžiningam personalui, kuris nepamiršo mūsų ir praėjus porai menėsių. 
Iš nuotykių rekomenduojame: pasiplaukioti jachta "Anicha", išbandyti raftingą, pasinerti į Kutos naktinį gyvenimą ir mėgautis masažu nors ir tris kartus per diena :))))

Ana ir Linas, po medaus mėnesio kelionės Balyje